Przejdź do treści

Jak dbać o kota seniora?

Powrót

Jesteś tutaj

Jak dbać o kota seniora?

 

Z jakimi problemami zmagają się koty w ostatnich latach swojego życia? Jak możemy uczynić je dłuższym i szczęśliwszym?

Choć starzenie się u kotów, tak jak w przypadku psów, to proces indywidualny, zwykle uznaje się granicę 12 lat jako czas, gdy oznaki starzenia stają się widoczne. Typowe objawy to zmatowienie sierści, zesztywnienie stawów („sztywny krok” zauważalny podczas chodzenia), utrata masy ciała, czy coraz dłuższe drzemki. Kot staje się wyraźnie mniej aktywny. Problemy ze stawami sprawiają, że skakanie sprawia ból.

 

Tak jak w przypadku psów, „jesień życia” to także okres, gdy mogą ujawnić się wszelkiego rodzaju schorzenia, w tym cukrzyca, problemy z sercem, nerkami i trawieniem. Konieczne są regularne wizyty u lekarza weterynarii, który będzie w stanie orzec, czy opisane wyżej objawy są jedynie rezultatem starzenia, czy stoją za nimi poważne choroby.

Problemem który często występuje u starszych kotów jest niewydolność nerek. Preparatem który pomoże zmniejszyć objawy tej choroby i poprawić komfort funkcjonowania kota seniora w tej sytuacji jest Ipakitine.

Jak jeszcze można pomóc kotu-seniorowi? Poprzez odpowiednio dobraną dietę, dostosowaną do wieku i aktywności. Pozwoli to spowolnić procesy starzenia oraz utrzymać zdrową skórę i sierść na dłużej. W kwestii szczegółów diety także przyda się pomoc lekarza weterynarii.

 

 

 

Porady

old cat

Produkty