Użycie patyczka higienicznego nie jest najlepszym sposobem na wyczyszczenie uszu kota. Dlaczego? Oto odpowiedź.
Rozgość się u nas
Jak powinieneś prawidłowo przewozić swojego pupila?
Podczas podróży ze zwierzakiem liczy się nie tylko prawidłowe jego zabezpieczenie ale również sposób prowadzenia auta i odpowiednio zorganizowane postoje.
Bezpieczeństwo
Podczas jazdy zwierzaki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Duże psy najlepiej przewozić w bagażniku odpowiednio odgrodzonym od kabiny pasażerskiej (krata, siatka). Psy mniejszych ras, koty można przewozić na tylnej kanapie w transporterze lub przy użyciu specjalnych szelek/pasów. W przypadku korzystania z transportera/kontenera konieczne jest wcześniejsze przeprowadzenie „treningu klatkowego” (przyzwyczajanie zwierzaka do przebywania w klatce, transporterze lub kontenerze). Podczas jazdy nie otwieraj szeroko okien i nie pozwalaj psu wystawiać pyska, dzięki temu unikniesz problemów zdrowotnych takich jak zapalenia spojówek, uszu.
Spacer i karmienie
Przed rozpoczęciem podróży nie karm psa, szczególnie jeśli cierpi na chorobę lokomocyjną. Wyprowadź go na dłuższy spacer. Pies przed podróżą powinien być wyciszony, dlatego unikaj pobudzających zabaw.
Styl jazdy
Agresywny styl jazdy nie sprzyja dobremu samopoczuciu zwierzęcia, szczególnie jeśli ma chorobę lokomocyjną. Unikaj nagłego hamowania, przyspieszania, gwałtownego wchodzenia w zakręty, jedź płynnie!
Postoje
W przypadku dalekich tras postoje należy robić co 2-3 godziny. Pozwól psu napić się i załatwić potrzeby. Psa wyprowadzaj na smyczy i pamiętaj o zapewnieniu identyfikacji. Na obcym terenie pies nie ma orientacji i może łatwo się zgubić.
Temperatura
Latem nie zostawiaj zwierząt w zamkniętym samochodzie! Mechanizm termoregulacji psów i kotów jest znacznie słabszy niż u ludzi, dlatego łatwo u nich o udar cieplny. Zapewnij dopływ powietrza, a temperaturę w samochodzie utrzymuj do 20°C. Użyj zasłon przeciwsłonecznych na szyby.
Zobacz powiązane artykuły:
CO ZROBIĆ Z PUPILEM KIEDY WYJEŻDŻAMY NA WAKACJE?
JAK PRZYZWYCZAIĆ PSA DO JAZDY AUTEM?
CO ROBIĆ KIEDY PIES BOI SIĘ WIZYTY U WETERYNARZA?
CO ROBIĆ KIEDY PIES BOI SIĘ BURZY?
OBJAWY LĘKU SEPARACYJNEGO I JAK SOBIE Z NIMI PORADZIĆ
Porady
Jak pomóc psu, który reaguje lękiem w sytuacjach stresowych?
Jak spędzać czas z pupilem jesienią i zadbać o jego zdrowie? Oto odpowiedzi!
Wywiad z Alicją Andrukajtis zawodniczką dogfrisbee i dog dancing oraz trenerem psich sportów. Finalistką 15 edycji programu Mam Talent.
Dlaczego ważne jest aby mieć własną miskę podczas spaceru z psem?