Przejdź do treści

Jak często powinno się chodzić na spacery z psem?

Powrót

Jesteś tutaj

Twój pies potrzebuje ruchu i kocha przebywać na świeżym powietrzu!

Spacery są konieczne dla zachowania zdrowia fizycznego, pomagają rozładować energię, uprzyjemniają dzień psa i zapobiegają nudzie. Krótko mówiąc, trzeba zabierać psa na zewnątrz codziennie, zarówno dla jego zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

WYPROWADZAJ PSA PRZYNAJMNIEJ DWA RAZY DZIENNIE

Twój pies ma mnóstwo energii! W psim świecie nie ma czegoś takiego jak nadmiar aktywności fizycznej. Dlatego powinieneś zabierać go na spacer przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej trzy dla jego zdrowia. Długość spaceru powinna trwać przynajmniej 30 minut.

DLA SZCZENIĄT: W ZALEŻNOŚCI OD POTRZEB

Twój uroczy szczeniak uwielbia być na zewnątrz i bawić się z Tobą lub cieszyć krótkimi spacerami. Jego małe nogi nie lubią długich spacerów i zbyt długiego lub zbyt częstego biegania, może to spowodować uszkodzenie jego rosnących stawów. Naucz się więc obserwować szczeniaka i szanować jego ograniczenia. Jeśli zauważysz, że jest mniej żywy po kilku minutach, oznacza to że ma już dość!

Dobra wskazówka: aby obliczyć czas długości spacerów, bazuj na wieku szczeniaka w tygodniach - aby określić odpowiednią liczbę minut. Na przykład, 10-tygodniowe szczenię może pójść na 10 minutowy spacer bez zbytniego zmęczenia.

Kilka pomocnych wskazówek dla Twojego szczeniaka:

  • Aby wytrenować załatwianie się na zewnątrz, zabieraj go na spacer po piciu, jedzeniu, intensywnej zabawie lub drzemce.

  • Upewnij się, że spacery odbędą się na płaskiej powierzchni, która nie jest zbyt twarda lub miękka, aby zapobiec nadwyrężeniu jego rosnących stawów.

STARSZY PIES TAKŻE MA POTRZEBY W TYM WZGLĘDZIE

Nawet jeśli Twój senior ma problemy z poruszaniem się, wciąż chciałby wychodzić na zewnątrz. Obserwuj swojego psa aby określić idealną długość spaceru. Uogólniając starsze psu preferują częste i krótkie spacery.

Kilka pomocnych wskazówek dla Twojego seniora:

  • Zachowaj ostrożność podczas spacerów jeśli Twój pupil ma problemy ze słuchem (może nie usłyszeć nadjeżdżającego pojazdu).

  • Nie pozwól mu się zbytnio oddalać i wybierz krótszą smycz.

  • Jeśli ma problemy z sercem, spacery powinny być krótkie bez wchodzenia po schodach i wspinania się na wzniesienia.

  • Jeśli pies choruje na stawy, udaj się do lekarza weterynarii aby zastosować odpowiedni plan leczenia.

 

Porady

Chien promenade

Produkty