Przejdź do treści

Jak rozpoznać że mojego psa coś boli?

Powrót

Jesteś tutaj

 

NLPZPodobnie jak ludzie, psy również mogą wyrażać swój ból. Jego manifestacja jest bardzo różna, zależy od psa, jego osobowości i wrażliwości na ból. Wiele zwierząt nie wyraża bólu w sposób jednoznaczny, co nie oznacza, że nie cierpią! Ponieważ psy nie mają możliwości powiedzenia nam o swoim bólu, ważne jest, aby nauczyć się rozpoznawać zmiany jakie mogą być jego objawem.

Subtelne zmiany zachowaniu lub w apetycie mogą być objawem bólu. Kontrola bólu jest dziś rzeczywistością i stała się priorytetem w terapii zwierząt. Spadek aktywności, duża ilość snu i odpoczynku może świadczyć o odczuwaniu bólu, a takie zachowania są naturalną reakcją obronną.

Ból przy chorobie zwyrodnieniowej stawów narasta powoli, a niektóre psy uczą się z nim żyć i tolerować go, co znacznie utrudnia jego wykrycie. Dlatego zwróć również szczególną uwagę na ilość czasu jaka pies spędza na odpoczynku w domu, a ile na eksplorację otoczenia. Niesterydowe leki przeciwbólowe i przeciwzapalne (NLPZ) są najczęściej stosowane u psów w celu zahamowania objawów choroby zwyrodnieniowej stawów takich jak uczucie bólu, zapalenie, opuchlizna, kulawizna.

Ankieta

Zapytaj lekarza weterynarii o odpowiedzialny standard leczenia bólu!

 

 

Porady

Pies

Produkty