Przejdź do treści

Porady jak bawić się z kotem na ograniczonej przestrzeni.

Powrót

Jesteś tutaj

Koty, które się bawią to szczęśliwe koty. Ogromną frajdę sprawia im wychodzenie na śnieg, świeżą trawę czy baraszkowanie wśród liści. K oty maja naturalny instynkt łowcy, gonią za ptakami czy myszami i przynoszą właścicielowi zdobycz w prezencie.

W skrócie, świat na zewnątrz to ogromny plac zabaw w ich oczach. Co więc zrobić kiedy kot przebywa w mieszkaniu? jakie zabawy ucieszą i zabawią Twojego kota? mamy dla Was kilka podpowiedzi.

ZABAWA Z KOTEM JEST BARDZO WAŻNA

To jest fakt: jeśli Twój kot nie wychodzi na zewnątrz, bardzo ważne jest aby zapewnić mu odpowiednie zabawki i dawkę ruchu. Bawiąc się z kotem nie tylko zadbasz o jego kondycję ale również wzmocnisz łączące Was więzi. Zapobiegnie to problemom behawioralnym wynikającym z nudy. Wystarczy poświęcić kotu  20 minut dziennie, aby poprawić nastrój naszemu pupilowi. Jaka jest najlepsza pora na zabawę z kotem? Rano i wieczór - kiedy jest najbardziej aktywny. Co jeśli w tym czasie kot ma ochotę na sen? Niektóre koty są bardziej aktywne niż inne. Jeśli Twój kot jest zdrowy i nie ma nadwagi lub niedowagi, to nie ma powodu do zmartwienia!

JAKI RODZAJ AKTYWNOSCI W DOMU JEST DOBRY DLA MOJEGO KOTA?

 • Tak jak dzieci, koty lubią bawić się w chowanie i szukanie. Jeśli widzisz pupila za meblami, zasłoną lub pod kocem, nadszedł czas na zabawę! Udaj zdziwionego że go znalazłeś, a następnie sam się schowaj. :-) .
 • Podobnym pomysłem jak zabawa w chowanego jest położenie zabawki pod drzwiami i poruszanie nią. nakomicie sprawdzi się kartka papieru lub źdźbło trawy czy piórko. Baw się tak aby kot miał wrażenie, że poluje!
 • Czy wiesz , że podobnie jak psy , koty lubią mieć rzucane zabawki? Jednak nie ma gwarancji, że zostanie ona przyniesiona z powrotem :)
 • Kto by pomyślał, że zwykły karton, może wzbudzić zachwyt u kota? Wytnij w nim dziury, włóż do środka trochę karmy i zabawka gotowa!
 • I na końcu, wskaźnik laserowy. To prawie jak gra wideo dla Twojego kota, będzie gonić za światełkiem, dopóki się nie zmęczy! Sugerujemy wskazanie światełkiem pojedynczych krokiecików karmy, dzięki temu kot odniesie wrażenie, że coś udało mu się upolować .

JESLI MOŻESZ, ZABIERZ KOTA NA ZEWNĄTRZ

Koty kochają spacery na łonie przyrody. Jeśli nie masz ogródka, możesz spróbować wyprowadzić go na smyczy.

Kilka wskazówek:

 • Wybierz szelki zamiast obroży, jeśli kot zacznie ciągnąć unikniesz tego, że zacznie się dusić.
 • Dobrze dopasuj szelki zostawiając niewielki luz.
 • Aby sprawdzić czy kot dostosuje się do używania szelek, przetestuj je w domu.
 • Bądź cierpliwy: może minąć nawet kilka tygodni zanim kot przywyknie do szelek i spacerów.
 • Nie zmuszaj go do wychodzenia jeśli nie chce. Koty niezwykle rzadko lubią chodzić na smyczy.
 • Jeśli zdecydujesz się na wychodzenie z kotem, pamiętaj aby go zaszczepić, odrobaczyć i zapewnić ochronę przed pchłami i kleszczami.

MÓJ KOT CHORUJE NA ZWYRODNIENIE STAWÓW

Czy twój kot się starzeje i jest mniej aktywny? W taki przypadku, nie wahaj się skontaktować z lekarzem weterynarii, ponieważ Twój pupil może mieć chorobę zwyrodnieniową stawów ("reumatyzm"). Nie tylko związane jest to dla niego z bólem ale również z czasem spowoduje ograniczoną ruchliwość. Tylko lekarz weterynarii może zdiagnozować tę dolegliwość.

Jeśli okaże się że kot choruje na zwyrodnienie stawów, wysiłek powinien być umiarkowany lecz regularny, jest to bardzo ważne dla zachowania elastyczności stawów.

Zapytaj lekarza weterynarii o przepisanie środka łagodzącego ból stawów.

 

Porady

Chat petit espace

Produkty