Przejdź do treści

Czy mój pies się starzeje?

Powrót

Jesteś tutaj

Jakie są objawy starości u psa?

Starszak starszakowi nierówny. Twój piesek lub kotek może być wiekowy, a mimo to być pełen wigoru. Co zrobić aby utrzymać swojego seniora w jak najlepszej formie?

Po pierwsze - zadbaj o optymalny ruch. Starsze czworonogi nie mają już tyle siły, co nie oznacza, że nie potrzebują spacerów.

Kolejnym kluczowym czynnikiem jest zbilansowana dieta. Mniej ruchu sprawia, że musimy bardziej niż u młodszych psów pilnować bilansu kalorycznego podawanej karmy. W przewodzie pokarmowym seniora zachodzą też zmiany, które należy uwzględnić w dostosowywaniu podawanej żywności.

Bardzo często starsze psiaki mają problem z jedzeniem lub gryzieniem twardych pokarmów, który jest wynikiem problemów z uzębieniem

Starsze pupile powinny także regularnie odbywać profilaktyczne przeglądy u lekarza weterynarii. No i najważniejsze - seniorom należy się DUŻO, DUŻO MIŁOŚCI .

Przygotowalismy dla was grafikę z najczęstszymy objawami świadczącymi o tym, że nasz pupil wszedł w okres starzenia się.

 

[[{"fid":"778","view_mode":"default","fields":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":"Cechy starzenia się psów","field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":"Cechy starzenia się psów","field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"alt":"Cechy starzenia się psów","class":"media-element file-default","data-delta":"1"}}]]

[[{"fid":"779","view_mode":"default","fields":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":"objawy starzenia sie psów","field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"2":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":"objawy starzenia sie psów","field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"alt":"objawy starzenia sie psów","class":"media-element file-default","data-delta":"2"}}]]

 

Porady

Stary pies

Produkty