Przejdź do treści

Co zrobić gdy nasz pies uciekł bądź zaginął?

Powrót

Jesteś tutaj

Jak szukać zaginionego czworonoga?

Zaginięcie psa to duża trauma właścicieli czworonogów. Dlatego dziś podpowiadamy jak najszybciej znaleźć zaginionego pupila.

Co zrobić gdy nasz pies uciekł bądź zaginął?

Po pierwsze jak najszybciej udajmy się na jego poszukiwania - nawołując i sprawdzając najczęściej odwiedzane przez nas miejsca.

 

Należy także zadzwonić do okolicznych zwierzęcych schronisk oraz do straży miejskiej jak i policji, zgłaszając zaginięcie naszego czworonoga.

Zalecamy również rozwiesić w okolicy plakaty ze zdjęciem i opisem psa oraz informacją o jego zaginięciu. Warto zawrzeć w nim również kilka słów o nagrodzie dla znalazcy. Plakaty rozwieszajmy w miejscach bardzo często odwiedzanych, zaczepiając i pytając ludzi, czy przyadkiem nie spotkali gdzieś naszego psa.

Skorzystajmy także z mocy mediów społecznościowych, zamieszczając ogłoszenie na lokalnych grupach.

Warto też zadzwonić i zamieścić ogłoszenie w pobliskich lecznicach dla zwierzat. Tam bardzo często zgłaszają się ludzie, którzy takiego psa znaleźli. Albo trafia tam po wypadku.

Jeżeli pies zaginął podczas spaceru w lesie starajmy się wrócić jak najszybciej ścieżką, którą szliśmy razem ze zwierzakiem.

Pamiętajmy, że czas jest bardzo ważny - im szybciej zabierzemy się za poszukiwania, tym większe prawdopodobieństwo, że nasz pies nie oddali się zbytnio od domu.

Polecamy też, aby zabezpieczyć się przed takimi sytaucjami nieco wcześniej i wszczepić psu chip oraz założyć adresówkę z danymi właściciela do kontaktu. Po zacziopwaniiu należy zarejestrować psa w bazie danych, a najlepiej kilku. Tak właśnie zachipowane psy są bardzo łatwe do odczytania przez lekarza weterynarii, a samo wszczepienie chipu zajmuje niewiele czasu.

Porady

Produkty