Przejdź do treści

Dlaczego nie wolno dawać psu czekolady?

Powrót

Jesteś tutaj

Pies i czekolada to nie jest dobre połączenie: duża dawka kakao może dla pupila skończyć się fatalnie. należy zachować szczególną ostrożność w okresie świąt, zwłaszcza jeśli zwierzak ma kontakt z dziećmi.

TEOBROMINA, NAJGORSZY PSI WRÓG

Kakao jest głównym źródłem teobrominy. Składnik ten należy do tej samej rodziny co kofeina , wpływa stymulująco na psie serce i układ nerwowy. jej duża ilość może wywołać arytmię lub nawet zatrzymanie akcji. Oto kilka symptomów, które mogą się pojawić po spożyciu czekolady: biegunka, wymioty, wysoka temperatura, niskie ciśnienie krwi.

1 GRAM CZEKOLADY NA KILOGRAM MASY CIAŁA PSA MOŻE BYĆ FATALNY W SKUTKACH

Im większa ilość czekolady tym większe ryzyko zatrucia. Jeśli pies spożył więcej niż 1 gram teobrominy na kilogram masy ciała, należy skontaktować się z lekarzem weterynarii. Innymi słowy skonsumowanie 10 gram mlecznej czekolady przez 10 kilogramowego psa stanowi powód do niepokoju. W przypadku ciemnej czekolady spożycie 10 gram czekolady na kilogram masy ciała wymaga natychmiastowej interwencji. Ciemna czekolada zawiera więcej szkodliwych dla psów substancji niż mleczna.

mój pies zjadł czekoladę, co mam zrobić?

Jeśli myślisz że pies zjadł czekoladę, skontaktuj się z lekarzem weterynarii w ciągu 2 godzin. Ponieważ nie ma antidotum dla teobrominy, jedynym wyjściem jest wywołanie u psa wymiotów, aby opróżnić żołądek ze szkodliwej substancji. Nigdy nie próbujcie jednak wywołać wymiotów samodzielnie, bo może być to niebezpieczne dla zdrowia pupila!

TRZYMAJCIE PSA Z DALA OD CZEKOLADY

Ponieważ nie istnieje efektywne leczenie w przypadku spożycia teobrominy, najlepiej jest trzymać psa z dala od czekolady. Łakocie trzymajcie poza zasięgiem zwierząt! Jeśli z okazji świąt zdarza się wam ukrywać słodycze dla dzieci w różnych miejscach, do czasu odnalezienia ich wszystkich, najlepiej zamknąć psiaka w kojcu lub osobnym pomieszczeniu.

CZEKOLADA NIE MOŻE BYĆ DLA PSA NAGRODĄ

Dzieci podczas zabawy lub uczenia psa sztuczek, mogą chcieć podzielić cię czekoladą z psem. Należy uczyć nasze pociechy że jest to dla zwierzaków szkodliwe.

MIŁOŚNICY KOTÓW TEZ POWINNI BYĆ OSTROŻNI 

Czekolada jest szkodliwa również dla kotów. Koty są z reguły bardziej wybredne w kwestii żywności i niezbyt chętnie dają się skusić na kawałek czekolady. Zachowajcie jednak szczególną ostrożność w okolicy świąt, zwłaszcza jeśli w domu przebywają dzieci lub wnuki.

 

Porady

Chien chocolat

Produkty