Przejdź do treści

Prawidłowe przestrzeganie zaleceń lekarza weterynarii.

Powrót

Jesteś tutaj

Czy twój pupil jest chory lub ma za sobą operację? Jeśli tak to musisz mu prawdopodobnie podawać lekarstwa. Czasem zmuszenie zwierzaka do połknięcia tabletki lub pasty jest trudniejsze niż nam się wydawało.

Oto kilka rzeczy, które trzeba mieć na uwadze:

  • Podczas wizyty u lekarza weterynarii, nie bójcie się zadawać pytań, nawet jeśli mogą się wydawać oczywiste, dzięki temu poczujecie się spokojniejsi. Na pewno należy wiedzieć następujące rzeczy:
  1. Jak podawać lekarstwo: bezpośrednio do pyska, z jedzeniem, z wodą, a może jeszcze inaczej?
  2. Kiedy i jak często należy podawać lekarstwo: ile razy dziennie, czy lepiej wieczorem czy rano, czy co ile godzin, po posiłku czy przed itp.?
  3. Jak długo powinna trwać terapia?
  • ​Jeśli jakiekolwiek pytania nasuną się Wam po wizycie, nie bójcie się zadzwonić do kliniki! Obsługa na pewno odpowie na wszystkie pytania.
  • Przestrzegajcie zaleceń dotyczących podawania leku, jesli kolidują one z Waszym harmonogramem dnia, powiedzcie o tym lekarzowi przed rozpoczęciem terapii. na pewno uda się znaleźć kompromis lub alternatywne rozwiązanie.
  • Jeśli macie problemy z zapamiętaniem dawkowania, rozważcie skorzystanie z przypominaczy. W erze smartfonów utworzenie przypomnienia lub alarmu powiadamiającego o konieczności podania leku jest bardzo proste.
  • Nawet jeśli zauważycie poprawę, nie przerywajcie leczenia do końca trwania zaleconej terapii.
  • Przestrzegajcie zaleceń dotyczących przechowywania leku, które znajdziecie w ulotce (w lodówce albo w temperaturze pokojowej). Nieprawidłowe przechowywanie ma wpływ na bezpieczeństwo leku i skuteczność jego działania.

 

Jeśli zwierzak reaguje na lek w sposób niepożądany (np. alergią), natychmiast skontaktujcie się z lekarzem weterynarii.

Nigdy nie zmieniajcie samodzielnie zaleconych dawek i nie podejmujcie decyzji o wcześniejszym zakończeniu leczenia.

Nigdy samodzielnie nie podawajcie zwierzakowi lekarstw przeznaczonych dla ludzi.

 

Porady

Chien & chat

Produkty