Przejdź do treści

Jak najlepiej przygotować się do wizyty u lekarza weterynarii

Powrót

Jesteś tutaj

1. Przygotuj się! 

Niezależnie czy jesteś nowym właścicielem zwierzęcia, czy też zamierzasz odwiedzić jakąś klinikę po raz pierwszy, ważne jest aby zabrać ze sobą całą dotychczasową dokumentację. Pozwoli to lekarzowi lepiej zaopiekować się Twoim pupilem.

Nawet jeśli wybierasz się na rutynową wizytę, bądź przygotowany aby przedstawić lekarzowi jakie lekarstwa przyjmuje pupil i jaką karmę mu podajesz. Bądź precyzyjny, wymień na jakiej diecie znajduje się Twój pupil i jakie preparaty mu podajesz.

Wspomnij o każdej zmianie w przyjmowaniu pokarmów, takiej jak: utrata apetytu, lub przeciwnie nadmierne łaknienie. Podobnie jeśli zmiana dotyczy poziomu energii, zachowania lub stanu zdrowia (wymioty rozwolnienie).

Jeśli podejrzewasz że zwierzak może być chory, dokładnie opisz objawy i czas ich występowania.

 

Aby o niczym nie zapomnieć, przygotuj sobie listę pytań i zabierz ją ze sobą.

 

 

2. Przygotuj pupila

 

Nawet rutynowa wizyta może być dla niego stresująca poprzez kontakt ze zwierzętami lub ludźmi, których nie zna...

 

Przed pierwszą wizytą kontrolną w nowym miejscu, warto jest zabrać tam pupila wcześniej, tylko po to żeby zapoznał się z nowym miejscem i obsługą.

W domu, potrenuj z pupilem zachowanie, z którym spotka się w klinice, takie jak spokojne stanie, podnoszenie, dotykanie w okolicach oczu, uszu i lap.. Spraw aby nie było to dla niego nieprzyjemne. Takie ćwiczenie pozwoli pupilowi przygotować się do spotkania z lekarzem weterynarii.

 

3. W klinice

Trzymaj psa na smyczy, kiedy udajesz się do kliniki, jeśli masz kota, nie wypuszczaj go z transportera. Przynieś ze sobą rzecz, którą Twój pupil lubi, taką jak zabawka lub kocyk, pomoże mu to zredukować stres.

W przypadku dużych psów, warto wziąć ze sobą kaganiec.

Psy i koty znakomicie odbierają Twoje emocje: jeśli Ty będziesz zestresowany, oni na pewno też.

Postaraj się więc zachować spokój.

Wizyta w klinice jest szansą na to aby pozostać z lekarzem w kontakcie. Zapytaj o numer telefonu, mail i o to jak skontaktować się w przypadku nagłej potrzeby po godzinach pracy.

 

4. Po wizycie

Jeśli kondycja pupila na to pozwala, zabierz go na spacer lub pobaw się z nim aby pomóc mu rozładować mu stres związany z wizytą.

Jeśli musisz zastosować leczenie, zapisuj sobie każdą zmianę w przyjmowaniu pożywienia i zachowaniu nawet jeśli objawy choroby ustąpią. Opowiedz o nich lekarzowi przy kolejnej wizycie.

 

Porady

Chien vétérinaire

Produkty